Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Juan Dolio

Juan Dolio ležící asi půl hodinu jízdy od hlavního města Dominikánské republiky Santo Dominga, je jedním z největších a nejvíce navštěvovaných turistických středisek na jižním pobřeží ostrova Hispaniola. Nabízí totiž perfektní pláže, úžasné koupání, luxusní ubytování i dokonalou infrastrukturu. Dovolenou zde si opravdu užijete.

Juan Dolio je oblíbeným střediskem, které se skvěle hodí pro poznávání Dominikánské republiky. V jeho blízkosti se totiž nachází řada zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Velmi atraktivní je ale samozřejmě i samotné letovisko. Písečné pláže jsou v těchto místech před příbojem chráněny korálovým útesem. Voda mezi břehem a útesem je místy velmi mělká. Kvůli výskytu korálů se doporučuje nosit boty do vody. Přítomnost korálů je však velmi lákavá pro milovníky potápění a šnorchlování, pro tyto sporty jsou v Juan Dolio naprosto ideální podmínky.

Šnorchlisty potěší, že se korálové útesy rozkládají v těsné blízkosti pláží. Hned u břehu je tak možné pozorovat pod hladinou úžasně pestrý život. Abyste si mohli pohodlně a zblízka prohlédnout vše, co zdejší moře ukrývá, nemusíte být ani nijak plavecky zdatní. Překrásné korálové vodní zahrady se rozkládají přímo před vámi. Pokud však máte zájem o hlubokomořské potápění s kyslíkovou bombou, můžete se zúčastnit potápěčského kurzu. Každý větší hotel v Juan Doliu má potápěčskou základnu a školu potápění. Kurzy vedou zkušení instruktoři a zájemce pod jejich dohledem může absolvovat potápěčský kurz a získat některý ze stupňů potápěčské licence.

Na své si v Juan Doliu přijdou samozřejmě i vyznavači dalších vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na vodních lyžích, skútrech a mnoho dalších. Většina plážových atrakcí je soustředěna do centra letoviska. Kdo holduje golfu, bude potěšen přítomností proslulého 18 jamkového golfového hřiště Los Marlins, které je dílem slavného designéra golfových hřišť Charlese Ankroma.

Juan Dolio je hotelovou zónou nabízející ubytování nejrůznějších kategorií a služby na úrovni. Vedle velkých hotelových komplexů je tu také dostatek relativně menších hotelů, rekreačních komplexů i úplně malých rodinných hotýlků. V okolí ubytovacích zařízení naleznete restaurace, obchody, půjčovny automobilů i možnosti nočního vyžití. Přesto je letovisko považováno za jedno z klidnějších. Líbit se v něm bude každému, kdo hledá odpočinek od ruchu velkoměsta a chce prožít dovolenou stranou od přeplněných letovisek s davy turistů.

Pokud se vydáte pěšky na průzkum okolí, narazíte na místa s řídkou turistickou infrastrukturou.  Po pláži je možné dojít například do městečka Guyacanes, kde se seznámíte s tradičním životem místních lidí. Naopak větší ruch a kosmopolitnější atmosféru najdete v sousedním letovisku Boca Chica. Nabízí bohatý noční život, množství barů, klubů a diskoték, kde je možné se bavit až do ranních hodin. Z Juan Dolia to není daleko ani do Národního parku Los Hitises na severozápadě ostrova. V dávných dobách byla tato oblast obydlena původními obyvateli ostrova. Národní park je tvořen vápencovými skalami, přírodními jeskyněmi a kavernami, v nichž najdete malby jejich pradávných obyvatel. Jednou z dalších výhod Juan Dolia je blízkost hlavního města Santo Dominga. Jestliže jste milovníky flóry, udělejte si výlet do květinové farmy mezi městy Hato Mayor a Sabana de la Mar.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Exotická dovolená v Dominikánské republice

Vyberte si cenově výhodný zájezd od německé cestovky. Mezi nejznámější plážová letoviska v Dominikánské republice patří Cabarete, Playa Dorada a Punta Cana.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko